Kopalnie 12 266 62 98 0

Konkurs wokalny

czwartek, 9 listopad 2023


Konkurs wokalny

Firma Kruszywo S.A. zorganizowała konkurs muzyczny dla dzieci o nazwie "Diamenty Kruszywa". Celem tego konkursu było propagowanie kultury muzycznej wśród młodych uczestników oraz promowanie utalentowanych dzieci z gmin, w których firma prowadzi eksploatację kruszywa. Gminy objęte konkursem to Kraków, Liszki, Oświęcim, Zator, Przeciszów, Hażlach, Gilowice i Babice.

Diamenty Kruszywa składał się z trzech etapów. Pierwszym etapem był etap gminny, który odbył się w każdej z wymienionych gmin. W tym etapie dzieci miały szansę zaprezentować swoje umiejętności wokalne na lokalnym poziomie.

Następnie najlepsi uczestnicy z każdej gminy przeszli do etapu półfinałowego, gdzie rywalizowali między sobą o miejsce w finale. Półfinał miał miejsce w jednym z centralnych punktów, aby umożliwić dzieciom występ przed większą publicznością.

Ostatecznym etapem był finał konkursu, który odbył się w przeciszowskim domu kultury. Finał był momentem, w którym najbardziej utalentowani młodzi wykonawcy rywalizowali o tytuł "Grand Prix Kruszywa" i atrakcyjne nagrody.

Aby nagrodzić wszystkich finalistów, organizator zaprosił uczestników na warsztaty, na których mieli możliwość szlifowania swoich umiejętności wokalnych, scenicznych lub innych aspektów związanych z występami estradowymi przed ostatecznym występem. Warsztaty stanowiły znakomite uzupełnienie konkursu i są pewnie niezapomnianym doświadczeniem dla uczestników, które pozostawi długotrwały wpływ na ich artystyczny rozwój.

Diamenty Kruszywa  miał na celu nie tylko uhonorowanie młodych talentów, ale także rozwijanie ich umiejętności estradowych i oferowanie okazji do występów na profesjonalnej scenie. W ten sposób firma Kruszywo S.A. wspiera lokalną kulturę i sztukę, angażując się w rozwój artystyczny dzieci z regionu.

30.09.2023 na scenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Przeciszowie spotkało się 16 finalistów wyłonionych w eliminacjach i półfinałach z blisko 250 zgłoszonych uczestników!

Poziom finalistów był bardzo wysoki, a przypomnijmy, że jury mogło nagrodzić tylko 3 pierwsze miejsca, a zarząd firmy Kruszywo S.A. wyłoniło głównego zwycięzcę, który otrzymał GRAND PRIX KRUSZYWA.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Zwycięzcy nagrają teledysk w profesjonalnym studio, natomiast laureat Grand Prix wystąpi m.in. podczas koncertu dla Trzech Króli organizowanym cyklicznie w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

Skontaktuj się z nami

Krakowskie Zakłady Eksploatacji Kruszywa S.A.
ul. Rzemieślnicza 1
30-363 Kraków

12 266 62 98 Kontakt z nami